USJE SE JE DALU
SNG NOVA GORICA, Zavod Scaramouche, GO!2025 – EPK, Nova Gorica
ZA ABONENTE IN IZVEN
Tereza Gregorič, Borut Petrovič, Jakov Šfiligoj
premiera: 25. september 2025
režija: Tereza Gregorič
igrajo: Patrizia Jurinčič Finžgar, Marjuta Slamič, Borut Petrović k. g., Jakob Šfiligoj, Matija Rupel, Anže Vrabec k. g./ Blaž Pahor k. g.
ŽLAHTNA KOMEDIJA NA 34. DNEVIH KOMEDIJE CELJE, tudi po izboru občinstva!
Usje se je dalu je komedija, rojena iz življenja ob meji. Zgodbe pričevalk in pričevalcev se na humoren način dotikajo različnih, tudi perečih ali celo usodnih tem, problemov in fenomenov, ki so ključno zaznamovali socialne in ekonomske razmere posameznikov ter skupnosti. Ponujajo zanimive primerjave in pojasnjujejo generacijske razlike, predvsem pa s smehom povezujejo občinstvo in ga nagovarjajo k razmisleku. Zgodbe malih ljudi, ki jih uradna zgodovina pogosto spregleda, ponujajo globok uvid v snovno in nesnovno kulturno dediščino Primorske, prispevajo k sestavljanju mozaika zgodovine slovenstva ter nudijo kritično refleksijo razmerij med preteklostjo in sodobnostjo.
Cena abonmaja TEATER v sezoni 2026/2027:
parter 100 evrov
balkon 90 evrov
PREDVPIS ZA DOSEDANJE ABONENTE: če želite izbrani abonma spremljati z istega sedeža, kot v pretekli sezono, to lahko storite v času predvpisa, od 25. avgusta do 5. septembra.
VPIS V ABONMA: od 7. do 30. septembra.